عنوان مقاله : نقش درمانی اسب وسوارکاری در مبارزه با سرطان
مولف: مهتاب باباحیدری دانشجوی مهندسی دامپروری وپرورش اسب دانشکده علمی کاربردی فدراسیون سوارکاری
ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

چکیده مقاله
در این تحقیق سعی بر آن شده است که یک مرور کلی بر جایگاه و نقش معماری در بالا بردن کیفیت پرورش و نگهداری اسب ها مخصوصا نژادهای اصیل بر اساس استانداردها و تخصص های لازم ویا به صورت حرفه ای و علمی مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد. همچنین به معرفی طرحها و معماری خاص در نقاط مختلف دنیا می پردازیم تا بتوانیم با شناخت هر چه بیشتر این صنعت که بعضا در ایران به دست فراموشی سپرده شده گامی در جهت احیا و نمو آن برداشته باشیم .در این پژوهش به نقد و بررسی

آیا می دانید که...

طراح مسير (course designer)فردي است که با داشتن اطلاعات فني بالا وگذرانيدن دوره هاي مختلف عملي وتئوري وتعليمات فراوان با تجربه کافي اقدام به طراحي مسير يک مسابقه نموده وسرپرسي ميدان مسابقه را در حين مسابقه به عهده گرفته وارتباط تنگاتنگي با کميته برگزارکننده دارد .

پارکورچين (course builder) شخصي است علاقه مند که با داشتن مقداري اطلاعات اوليه در مورد مسير مسابقات پرش با اسب (پارکور)وانواع موانع مي تواند بعنوان کمک ودستيار براي طراح مسير اقدام به برپاسازي ويا در واقع چيدن موانع با روشي صحيح وسريع بنمايد .

آيا مي دانيد که :
- اختلالات چشم از چند منظر شامل اختلالات پيشرونده ، عفوني ، غير عفوني ، آسيب هاي نئوپلاستيک ودستگاه بيني- اشکي مورد ارزيابي قرار مي گيرند
-کاهش مادرزادي رنگدانه پوست که در پلک ها ومخصوصا در نژاد آپالوزا ، پينتو،آلبينو ديده مي شود
-کدورت هاي خطي در طول که به صورت رنگ پريده ، خاکستري وکدر ديده مي شوند خطوطي هستند که به خوبي در قرنيه محصور شده اند
-در موئيدها يک ضايعه مادرزادي نسبتا معمول در کره اسبها مي باشندکه برخي از آنها سبب التهاب قرنيه وملتحمه مي گردد
- کيست هاي استرومالي عنبيه وابسته به عنبيه آبي رنگ پريده « چشم ديواري « هستند

آیا می دانید که...

- انتخاب نوع تیپ اسب یا نوع ساختار فیزیکی بدن بستگی به نوع عملکرد دام دارد .
- ارزیابی کلی تیپ اسب از فاصله معینی انجام می شود که در آن فاصله می توان تناسب های غیرمعمول وناهنجاریهای اسکلتی بدن را در نواحی سر ، گردن تا شانه ،کمر ومفاصل زانو ،مهره های کمر ، پا وجدوگاه بررسی کرد .
- در ارزیابی تیپ باید از فاصله ای معین و در حالت های ایستادن ،راه رفتن ،دویدن از نماهای جلو وپشت ، اسب را مورد بررسی قرار داد که پس از مشاهده ظاهری ، مشاهده دقیق اسب ولمس نواحی مهم بدن ضروری است .

•آیا میدانید که....

"حوصله " نقش اصلی را در راه طولانی وپر پیچ وخم تربیت اسب ورساندن او به قلل افتخار بازی می کند .
• هدف از پرورش اسب استفاده از حداکثر توانایی های طبیعی اوست بعبارتی وصول به اهداف تربیتی یعنی حرکت آزادانه اسب
• رفتار فعلی اسب بیانگر رفتار قبلی اوست
• برقراری رابطه با اسب جوانی که که از لحظه تولد با انسان در ارتباط بوده ، به مراتب راحت تر از اسبی است که حتی کله گیر به سرش نخورده و از مرتع گرفته شده است

آلبوم عکس اسب نسبان کرمان

در این مطلب می‌توانید به تماشای گالری عکس اسب نسبان کرمان بنشینید.
با ایران هورسی همراه باشید:

امان اله خان عامری

ضمن تشکر از کمکها و حمايتهاي بي شائبه مديريت مجله دنياي اسب که فرصت نگارش مطالبي هر چند کوتاه درارتباط با سالها تلاش زنان و مردان شهر کهن و ديار باستاني کرمان را در زمينه پرورش و نگهداري اسب به بنده داده اند، چند خطي در خصوص خاطرات و زندگينامه يکي ديگر از بزرگان منطقه که علاقه وافري به اسب داشتند ، مي نگارم.

اسحق خان عامری

یادداشتی در خصوص یکی از تاثیر گذاران اسب بم؛ اسحق خان عامری
بم يکي از شهرهاي تاريخي ايران و استان کرمان است طوري که اگر بخواهند به يک جهانگرد دو سه عکس تاريخي از ايران نشان دهند حتماً يکي از آنها ارگ بم است. (ارگ بم بزرگترين بناي خشتي جهان است که از لحاظ عظمت و زيبايي با ديوار چين مقايسه ميشود).

اسب کرمان، بخش چهارم

اسب کامپوليناي برزيل و اسب نسبان کرمان
به بهانه ثبت تيره و جمع آوري پيشينه ي يک تيپ از اسب هاي ايراني

اسب کرمان، بخش سوم

در پي چاپ دو بخش اول مقاله پژوهشي تاريخي اسب کرمان يک جلسه حمايتي مردمي در تاريخ اول بهمن امسال با شرکت بزرگان و توليدکنندگان و پرورش دهندگان اسب کرماني درکرمان برگزار شد.

اسب کرمان بخش دوم

آقاي علوي
يکي از بزرگاني که با آن ها ديدار داشتم آقاي علوي بودند. مردي که از تاريخ منطقه بسيار آگاه بودند. در يک صحبت دو ساعته با ايشان و زير و رو کردن تاريخ کرمان در هر جايي که به اسب مربوط مي شد.

صفحه1 از20

آخرین‌پست‌های ایران هورسی در اینستاگرام؛ ما را دنبال کنید: