مقالات اجتماعی، فرهنگی ، حقوقی اسب و سوارکاری

چکیده مقاله
در این تحقیق سعی بر آن شده است که یک مرور کلی بر جایگاه و نقش معماری در بالا بردن کیفیت پرورش و نگهداری اسب ها مخصوصا نژادهای اصیل بر اساس استانداردها و تخصص های لازم ویا به صورت حرفه ای و علمی مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد. همچنین به معرفی طرحها و معماری خاص در نقاط مختلف دنیا می پردازیم تا بتوانیم با شناخت هر چه بیشتر این صنعت که بعضا در ایران به دست فراموشی سپرده شده گامی در جهت احیا و نمو آن برداشته باشیم .در این پژوهش به نقد و بررسی

آیا می دانید که...

طراح مسير (course designer)فردي است که با داشتن اطلاعات فني بالا وگذرانيدن دوره هاي مختلف عملي وتئوري وتعليمات فراوان با تجربه کافي اقدام به طراحي مسير يک مسابقه نموده وسرپرسي ميدان مسابقه را در حين مسابقه به عهده گرفته وارتباط تنگاتنگي با کميته برگزارکننده دارد .

پارکورچين (course builder) شخصي است علاقه مند که با داشتن مقداري اطلاعات اوليه در مورد مسير مسابقات پرش با اسب (پارکور)وانواع موانع مي تواند بعنوان کمک ودستيار براي طراح مسير اقدام به برپاسازي ويا در واقع چيدن موانع با روشي صحيح وسريع بنمايد .

روایتی از مستند آت لان

مستند آت لان، برنده تندیس بهترین مستند سی‌وسومین جشنواره فجر: ماجرا از آن‌جا شروع می‌شود که «ایلحان»، کره اسب مسابقه‌ای می‌زند به سرکشی و می‌گوید: نه، من دیگر حاضر نیستم بین آن میله‌های تنگ منتظر بایستم تا در باز شود و با هم‌نوعانم سر هیچ مسابقه بدهم.

در سال 1881 و در کوران بازی بزرگ و نزدیک شدن روسیه تزاری از طریق آسیای مرکزی به مرزهای هند، سرهنگ «نیکلای پرزوالسکی» طی سفری اکتشافی در ناحیه Dzungaria مغولستان با گونه جدیدی از اسب وحشی یعنی «اسب وحشی پرزوالسکی» Equus ferus przewalskii و یا Takhi مغولی برخورد کرد.

اسب، حیوانی که در تاریخ پا به پای انسان پیش آمده و شانه به شانه اش افتخار آفریده؛ هرچند بیشتر، زحمت انسان بر دوش اسب بوده تا زحمت اسب بر دوش انسان. با این حال انسان و اسب اگر از تلخی های رابطه شان بگذریم همیشه یار غار همدیگر بوده اند و رفیق شفیق یکدیگر باقی خواهند ماند.

ايران يا همان پارس يکي از شاخص ترين اقوام مشرق زمين بود که در روند تکاملي اسب شرقي نقش داشت. در شمال شرقي اين ناحيه سه زيرگونه از اسبهاي وحشي وجود داشتند که مبناي تکامل اسبهاي شرقي محسوب مي شوند.

گام‌های نخست و عملی برای ثبت جهانی اسب نژاد کردی در دنیا با حضور متخصصان بین‌المللی و برجسته ژنتیک اسب در کردستان برداشته شد.

زمين زير پاهايش مي‌لرزد، چيزي از درخشش خورشيد كم نداشت. بهتر از هر آينه‌اي بازتاب پدرش بود. سرفراز، بي‌همتا، چشم‌گير، پرغرور . . . سزار يادگار جاودان غرور، كه دريغا چه زود رفت . . . و در اين وانفساي واردات اسب‌هاي از همه رنگ حتا (به غير از انگشت‌شماري از سب دوستان آگاه و دلسوز) حتا دقيقه‌اي از خواب يا بيداري كسي آشفته نشد.

نام گذاری اسب ها

اسب نزد پیشینیان و اقوام ساکن ایران از اهمیت و جایگاه بالایی بر خوردار بوده است. آن ها به شکل و ویژگی های ظاهری اسب توجه زیادی نشان می دادند و نزدیکی قابل توجهی با این حیوان هوشمند داشتند و از گذشته های دور برای اسب ها نامی متناسب با ویژگی هایش در نظر می گرفتند.

سال ۱۸۷۹ میلادی (۱۲۵۸ هـ .ش) ژنرال پرزوالسکی، در ماموریت اکتشافی که به آسیای مرکزی داشت، گونه ای از اسب های نادر را شناسایی کرد که بعدها به افتخار نام این کاشف به پرزوالسکی مشهور شدند.

با انتخاب سوارکاری به عنوان ورزش، می توانید راهی مفرح و جذاب برای آشنایی با افراد و دنیایی جدید پیدا کنید. ورزشی که در آن با یک موجود زنده سر و کار دارید؛

"لوئیز لیلین" احیاگر اسبچه خزر که یک شهروند آمریکایی تبار مقیم ایران بود برای نخستین بار در سال ۱۳۴۴ هجری شمسی در سواحل جنوبی دریای خزر اسب کوچکی را تشخیص داد که تا پیش از آن درهیچ کجای دنیا دیده نشده بود و بعدها اسبچه خزر نام گرفت.

صفحه1 از2

آخرین‌پست‌های ایران هورسی در اینستاگرام؛ ما را دنبال کنید: