رشته های سوارکاری

آموزش یورتمه (2)

سوارکار به سه روش می تواند حرکت یورتمه را انجام دهد: نشسته، نشست و برخاست و نیمه نشسته یا همان دو نقطه ای که در این مقاله نکاتی که باید در مورد این سه روش بدانید، ارائه شده است.

نگاهی کوتاه به تاخت اسب

سواری با حرکت تاخت یک تجربه شگفت انگیز و روح بخش است. به منظور حفظ ایمنی و لذت برای اسب و سوار لازم است نشست، ایمن و متعادل باشد و احساس اعتماد در مورد کنترل اسب ایجاد شود.

کوتاه از یورتمه

بسیاری از سوارکاران یورتمه را سخت ترین گام ها می پندارند. در یورتمه، سوارکار ضربه های شدید تری در زیر نشست خود نسبت به آنچه که در قدم تجربه کرده احساس می کند.

اسب دوانی به یکی از نمادهای زندگی اشرافی تبدیل شده است. این مسابقه یک بازی با شکوه است که افراد ثروتمند از آن لذت می‌برند. 

آموزش یورتمه

آموزش‌ اسب سواری، با گام‌ يورتمه‌ كه‌ داراي‌ طبيعي‌ترين‌ تحرك‌ است‌ شروع‌ مي‌شود. البته‌ نبايد فراموش‌ كرد كه‌ قبل‌ از شروع‌ كار حداقل‌ بايد 5 دقيقه‌اي‌ اسب‌ را با دستجلوي‌ آزاد قدم‌ آزاد برد، تا عضلاتش‌ نرم‌ شده‌ و آرامش‌ پيدا كند.

درساژ چیست؟

درساژ لغتی فرانسوي‌، و معني‌ آن‌ در لغت‌نامه‌، نظم‌ دادن‌ و مرتب‌ و منظم‌ كردن‌ است‌. پس‌ در حقيقت‌، نظم‌ دادن‌ به‌ حركت‌هاي‌ طبيعي‌ اسب‌ را مي‌توان‌ درساژ ناميد.

آخرین‌پست‌های ایران هورسی در اینستاگرام؛ ما را دنبال کنید: