مقالات تربیت و نگهداری اسب

•آیا میدانید که....

"حوصله " نقش اصلی را در راه طولانی وپر پیچ وخم تربیت اسب ورساندن او به قلل افتخار بازی می کند .
• هدف از پرورش اسب استفاده از حداکثر توانایی های طبیعی اوست بعبارتی وصول به اهداف تربیتی یعنی حرکت آزادانه اسب
• رفتار فعلی اسب بیانگر رفتار قبلی اوست
• برقراری رابطه با اسب جوانی که که از لحظه تولد با انسان در ارتباط بوده ، به مراتب راحت تر از اسبی است که حتی کله گیر به سرش نخورده و از مرتع گرفته شده است

تا اینجا گفتیم که ورزیدگی اسب، نرمش و به‌ كار واداشتن‌ اسبي‌ كه‌ نمي‌توان‌ سوارش‌ شد از جمله مزایای استفاده از تمرین تسمه گردان است.

در این مقاله شما را با نحوه ی تربیت اسب با کمک تسمه گردان و البته به کمک صدا، حرکات دست و شلاق بلند آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

پوست، یال، دم اسب شما روزانه نیاز به برس زدن دارند. همچنین سم ها بایستی تمییز گردند تا اسب همیشه تمییز و سالم و با نشاط باشد.

اهداف و طول دوره تربیت اسب

گفتیم که یک اسب تربیت شده دارای ویژگی هایی است که از جمله ی آن ها می توان به گام های طبیعی، حرکت متعادل و سبک بال، آرام، خوشحال، دقیق و هوشیار اشاره کرد که بدون‌ هيچگونه‌ مقاومتي‌ خود را در اختيار سوار قرار داده‌ و به‌ دلخواه‌ او حركت‌ می کند.

يك‌ اسب‌ كاملاً تربيت‌ شده‌ دارای صفات و ویژگی های زیر است:
كاملاً آرام‌ و ملايم‌ بوده‌ و در عين‌ حال‌ تحرك‌ مناسبي‌ داشته‌ باشد.
گام‌هايش‌ كاملاً طبيعي‌ و مناسب‌ باشد.

نعل بندی به زبان ساده (2)

هیچ چیز برای اسب شما مهمتر از داشتن سم هایی خوب و خوش بافت نیست. اگر از آنها به خوبی نگهداری نکنید، برای تحمل وزن احساس ناراحتی میکند. ممکن است دچار لنگش و لغزش شوند و نمیتوانید با او سواری کنید.

اسبتان را درست لنج کنید

لنج کردن اسب به شما این امکان را می دهد که تنوعی در کار با اسب ایجاد کنید. از آنجا که لنج کردن اسب را می توان سواری با "کنترل از راه دور" دانست، لنج کردن بخشی مکمل در روند تربیت اسب به شمار می رود.

چرا و چگونه نعل بندی کنیم؟

سُم اسب دايم در حال رشد است. رشد سم، در طبيعت، معمولاً با كارايي آن متناسب است و براي او مشكلي ايجاد نمي كند.

زین مهم ترین عنصر در اتصال اسب و سوارکار به یکدیگر است.  این نکته بسیار مهم است که از چه نوع زینی و در چه شرایطی استفاده شود.

نگهداری از کلاه سوارکاری

هرگز کلاه خود را در معرض دمای شدید هوا یا در معرض نور خورشید و یا در زین خانه سرد و یخ بندان قرار ندهید.

نعل بندی به زبان ساده (1)

رشد سم، قیار و نعلبند: یسم اسب، همانند ناخن های دست خودتان، مدام در حال رشد است، آن هم در حدود یک چهارم اینچ در ماه! پس باید مراقبشان باشید! 

صفحه1 از4

آخرین‌پست‌های ایران هورسی در اینستاگرام؛ ما را دنبال کنید: