مقالات اقتصادی اسب و سوارکاری

پرورش اسب می تواند به عنوان یک صنعت تعریف شود، صنعتی پرسود و پردرآمد که در بسیاری از نقاط جهان اهمیت فراوانی دارد. ایران نیز اسب هایی با ماهیت جهانی و مشهور دارد. اسب های اصیل و گران قیمت ایرانی اکنون بیشتر از هر زمان دیگری در ایران پرورش می یابند.

مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس که یکی از بهترین ها در نوع خود در سطح ایران و در خاورمیانه به شمار می رود، زمینه بسیار مناسبی برای رونق و توسعه این شهرستان در زمینه های ورزشی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است. 

دنیای زیبای اسب،کششی دارد که به محض ورود به این دنیا جدا شدن ازآن غیر ممکن است. اما متاسفانه برخی رفتارها این دنیای شیرین به کام عاشقان اسب تلخ کرده است. در صنعت اسب مانند صنایع دیگر دستهایی وجود دارد که مانع رشد و پیشرفت می شود و اسب در زاده گاه حقیقی خود مهجور مانده است.

صنعت اسب در دنیا همیشه یکی از صنایع پول ساز با گردش مالی بالا بوده است چون از یک سو افراد بسیاری به نگهداری و پرورش اسب علاقه‌مند هستند و در آن سرمایه‌گذاری می کنند و کم‌کم آن را به شکل اقتصادی در آورده‌اند و برای آن با تبلیغات و رسانه‌های جمعی بازار‌ ايجاد کرده‌اند که ‌اين بازار به سرعت به سمت حرفه‌اي شدن پیش می‌رود و از سوی دیگر دولت‌ها همیشه در حال گسترش فعالیت‌های مرتبط با اسب بوده‌اند از دو منظر؛ یکی سرگرمي‌ و دیگری اشتغالزایی.

آخرین‌پست‌های ایران هورسی در اینستاگرام؛ ما را دنبال کنید: