مقالات تربیت و نگهداری اسب

تا اینجا گفتیم که ورزیدگی اسب، نرمش و به‌ كار واداشتن‌ اسبي‌ كه‌ نمي‌توان‌ سوارش‌ شد از جمله مزایای استفاده از تمرین تسمه گردان است.

در این مقاله شما را با نحوه ی تربیت اسب با کمک تسمه گردان و البته به کمک صدا، حرکات دست و شلاق بلند آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

پوست، یال، دم اسب شما روزانه نیاز به برس زدن دارند. همچنین سم ها بایستی تمییز گردند تا اسب همیشه تمییز و سالم و با نشاط باشد.

اهداف و طول دوره تربیت اسب

گفتیم که یک اسب تربیت شده دارای ویژگی هایی است که از جمله ی آن ها می توان به گام های طبیعی، حرکت متعادل و سبک بال، آرام، خوشحال، دقیق و هوشیار اشاره کرد که بدون‌ هيچگونه‌ مقاومتي‌ خود را در اختيار سوار قرار داده‌ و به‌ دلخواه‌ او حركت‌ می کند.

يك‌ اسب‌ كاملاً تربيت‌ شده‌ دارای صفات و ویژگی های زیر است:
كاملاً آرام‌ و ملايم‌ بوده‌ و در عين‌ حال‌ تحرك‌ مناسبي‌ داشته‌ باشد.
گام‌هايش‌ كاملاً طبيعي‌ و مناسب‌ باشد.

اسبتان را درست لنج کنید

لنج کردن اسب به شما این امکان را می دهد که تنوعی در کار با اسب ایجاد کنید. از آنجا که لنج کردن اسب را می توان سواری با "کنترل از راه دور" دانست، لنج کردن بخشی مکمل در روند تربیت اسب به شمار می رود.

آموزش کامل زین کردن اسب

زين گذاري عبارت است از قرار دادن يك تشك يا پارچه زير زين و سپس قرار دادن خود زين در يك محل مناسب روي پشت اسب؛

رابطه سوارکار با رکاب اسب

نقش رکاب در سوارکاری، کمک به حفظ تعادل ما روی اسب است. با این وجود نباید تمام وزنتان را روی رکابها بیندازید. به ویژه زمانی که در حال یورتمه رفتن با اسب هستید باید به این نکته توجه داشته باشید.

نعل بندی به زبان ساده (2)

هیچ چیز برای اسب شما مهمتر از داشتن سم هایی خوب و خوش بافت نیست. اگر از آنها به خوبی نگهداری نکنید، برای تحمل وزن احساس ناراحتی میکند. ممکن است دچار لنگش و لغزش شوند و نمیتوانید با او سواری کنید.

اندازه گیری زین اسب

در این مطلب چند نکته مهم در رابطه با چگونگی اندازه گیری زین بر روی اسب را ارائه می دهیم.

1. باید دقت داشت در این اندازه گیری هرگز از پد استفاده نشود؛ بلکه زین را در عمیق ترین قسمت پشت قرار دهید و از تعادل آن روی اسب اطمینان حاصل کنید.

اسب و گزش حشرات؛ چه کنیم؟

حشرات متنوع و متفاوتی وجود دارند که با گزش خود برای اسب ها مزاحمت ایجاد می کنند. نیش آن ها نه تنها دردناک و آزاردهنده است، بلکه می تواند بیماری های خطرناکی مثل آنسفالیت (التهاب مغزی) یا بیماری های دیگر را منتقل کند.

در این مطلب قصد داریم کلیات و قوانین حاکم بر مسابقات پرش با اسب را ارائه کنیم؛ موضوعاتی شامل مانژهای پرش با اسب، میادین و موانع تمرین، زنگ، نقشه مسیر، مسیر مسابقه و اندازه گیری، شرایط تغییرات در مسابقه و غیره ....

صفحه1 از3

آخرین‌پست‌های ایران هورسی در اینستاگرام؛ ما را دنبال کنید: