فعالیت نزدیک به 50 درصد از باشگاه‌های سوارکاری کشور در یزد

رییس هیئت سوارکاری یزد گفت: از 500 باشگاه سوارکاری کشور تاکنون 243 باشگاه آن در استان یزد مشغول فعالیت هستند.

احمد زارع پور اشکذری افزود: هم اکنون در استان یزد حدود شش هزار و 500 راس اسب اصیل عرب وجود دارد که این آمار در سطح کشور نمونه و یزد را قطب اصلی پرورش آن کرده است .
وی ادامه داد: از 500 باشگاه سوارکاری کشور تاکنون 243 باشگاه آن در استان یزد مشغول فعالیت هستند و در طول سال در برنامه های مختلف که توسط هیات برنامه ریزی می شود مشارکت دارند .
رییس هیات سوارکاری استان یزد خاطر نشان کرد: سوارکاران یزد همواره در مسابقات معتبری که در استان های مختلف کشور برگزار می شود جزو نفرات برتر در بخش های مختلف هستند .
زارع پور اشکذری به برگزاری مسابقات سالانه معتبر ملی سوارکاری ( کورس بهاره و پاییزه ) با حضور سوارکاران برتر استان های کشور در این استان خبر داد که با استقبال گسترده مردم و جوانان مواجه شده است .
وی گفت: علیرغم این همه توفیق ها و اینکه یزد قطب سوارکاری کشور محسوب می شود ضروری است تا با تخصیص اعتبارات حداقل این استان دارای یک مجتمع مناسب سوارکاری دولتی باشد .
رییس هیات سوارکاری یزد ابراز امیدواری کرد تا این مشکل با توجه به پیگیری های مکرر ، مورد رسیدگی مسئولان امر قرار گیرد و مجتمع سوارکاری مناسبی برای انجام مسابقات و رفاه حال علاقمندان ساخته شود .
استان یزد با یک میلیون و 80 هزار نفر جمعیت دارای 47 هیات ورزشی و افزون بر 50 هزار ورزشکار سازماندهی شده است .

به اشتراک بگذارید

آخرین‌پست‌های ایران هورسی در اینستاگرام؛ ما را دنبال کنید: