اقتصاد پویا، فاکتوری موثر در تدوین سند راهبردی سوارکاری همدان

رئیس هیئت سوارکاری همدان گفت: مزرعه پرورش اسب اصیل دیمور رزن که بیش از یک دهه است که به تولید برترین اسبهای اصیل عرب می پردازد، وجود زمین های مناسب و اقتصاد پویای منطقه از فاکتورهای موثر در تدوین سند راهبردی ورزش سوارکاری و صنعت اسب در شهرستان رزن خواهد بود.


با پایان رقابتهای اسبدوانی در روستای کرفس از توابع شهرستان رزن دکتر حسن لطفی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی و سیدوحید برقعی رئیس هیئت سوارکاری استان همدان بیش از 5/2 ساعت به بحث و مذاکره در راستای توسعه ورزش سوارکاری و صنعت اسب در شهرستان رزن و بهره گیری از ظرفیتهای موجود پرداختند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در این نشست با برشمردن ظرفیتها و ویژگیهای شهرستان رزن و بهره گیری از منابع طبیعی خدادادی، زمینهای کشاورزی حاصلخیز و معادن پررونق در منطقه، بافت فرهنگی مناسب و علاقمندی مردم را از قابلیتهای سرمایه گذاری و توجه به رشته سوارکاری و اسبدوانی و سابقه تاریخی منطقه را عنوان کرد و خواستار توجه و همکاری در این حوزه با هیئت سوارکاری استان همدان شد.
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی توجه به این رشته ورزشی که ریشه در تاریخ و فرهنگ ایرانی اسلامی دارد در کنار علاقمندی مردم منطقه به اسب و سوارکاری از فرصتهای موجود عنوان کرد.
سیدوحید برقعی نیز در این نشست گفت: دیدن جمعیت و علاقمندان پرشور و نشاط جمعی و فرهنگ منطقه نماینده ولی فقیه و امام جمعه ی سوارکار روستای کرفس، نماینده علاقمند و مطالبه گر مردم در مجلس شورای اسلامی و سابقه تاریخی منطقه مسیر توسعه ورزش سوارکاری را هموار خواهد کرد، اگر و فقط اگر با برنامه ریزی صحیح و اتخاذ شیوه مناسب در مدیریت منابع و واگذاری امور به جامعه سوارکاران و اسب دوستان را پی ریزی نماییم.
رئیس هیئت سوارکاری گفت: مزرعه پرورش اسب اصیل دیمور رزن که بیش از یک دهه است که به تولید برترین اسبهای اصیل عرب می پردازد، وجود زمین های مناسب و اقتصاد پویای منطقه از فاکتورهای موثر در تدوین سند راهبردی ورزش سوارکاری و صنعت اسب در شهرستان رزن خواهد بود.
سیدوحید برقعی در حضور عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به دنبال کاهش آسیب های اجتماعی و ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی هستیم، بایستی با توجه به شرایط روز جامعه و کشور فرصتهای جدید شغلی پربازده و سودمند را در اولویت قرار داده و نقش کمیسیون های مجلس شورای اسلامی در توجه لازم به این مقوله و اختصاص ردیف بودجه به فرصتهای جدید سرمایه گذاری و تولید و اشتغال در حوزه صنعت اسب و تولید و پرورش مهم می باشد.
ایشان آمادگی هیئت سوارکاری استان همدان در ارائه مشاوره و بررسی طرحهای سرمایه گذاری، انتقال اطلاعات موجود در نحوه ساخت پیست اسبدوانی استاندارد با همکاری فدراسیون سوارکاری و همچنین برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و تورهای بازدید از امکانات سوارکاری و حضور در اردوها و کارگاههای کوتاه مدت آموزشی در شهر همدان و آشنایی با شرایط و فن جدید سوارکاری را اعلام کرد.
امیر شاهپروری رئیس هیئت ورزشی سوارکاری شهرستان رزن نیز ضمن قدردانی از حضور رئیس هیئت سوارکاری استان و عضو هیئت رئیسه فدراسیون سوارکاری و همچنین پیگیریهای جدی نماینده محترم مردم رزن در مجلس شورای اسلامی و همکاری سوارکاران و جوانان منطقه کرفس گفت: در اوایل دهه پنجاه هجری شمسی شهرستان رزن میزبان مسابقات سواری استقامت بوده و امروز این امکان وجود دارد و با راه اندازی باشگاه ورزشی سوارکاری و احداث پیست اسبدوانی می توان به آینده این ورزش بیش از پیش امید داشت.

به اشتراک بگذارید

آخرین‌پست‌های ایران هورسی در اینستاگرام؛ ما را دنبال کنید: