اخبار اسب و سوارکاری


روزنامه "دیلی میل" چاپ انگلیس جزئیات فرار یک شاهزاده زن اردنی به نام "هیا بنت الحسین" خواهر ناتنی شاه فعلی اردن، از دست همسرش محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی پرده برداشت.


به گزارش ایران هورسی فیلم داستانی یادگار باران قصه اسب سفیدی است که از تهران عازم مسابقات زیبایی استان گلستان است و در سیل گم می شود و ...
شروع تصویربرداری این فیلم به نویسندگی و کارگردانی مهدیار پیرزاده از سیزدهم فروردین سال جاری در منطقه آق قلا آغاز گردیده و بخش های داستانی این پروژه تا انتهای تیرماه به پایان می رسد.

با توجه به وسعت آسیب های انسانی و زیست محیطی و نیازهای مبرم پزشکی و دارویی و غذایی و پشتیبانی در مناطق سیل زده، پیرو اهدای ٢۵ رأس از اسب‌های دکتر عبدالجلیل غیادی به سیل زدگان و آسیب دیدگان ناشی از بارش ها و سیلاب های اخیر، حامیان و دست اندرکاران صنعت اسب ایران با مشارکت معنوی هنرمندان مطرح ایران، مصمم هستند با برگزاری مراسم مزایده-گلریزان و برگزاری نمایشگاه ویژه خلق آثار هنری، از هموطنان سیل زده ی خود در استان های کشور حمایت نمایند.

به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود در انجمن های فعال در عرصه صنعت اسب و سوارکاری به ویژه انجمن های نژادی و صنفی و همچنین در راستای عملیاتی کردن هوبت بخشی به اسب و ثبت اسب کشور، در تاریخ 19فروردین ماه 1398 تفاهم نامه همکاری توسط مهندس دهقان، مدیرعامل انجمن حفاظت از اسب کاسپین و دکتر اسماعیل خانیان، رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به امضاء رسید.

کارگاه تخصصی تئوری و عملی...

گاها مشاهده شده افراد بدون کسب مجوز از فدراسیون اقدام به برگزاری جشنواره نژادهای مختلف اسب و یا سایر فعالیتهای ورزشی می نمایند. لذا بدینوسیله به اطلاع می رساند براساس نامه شماره 17312/52د مورخ 2/12/1396 مدیرکل حقوقی وزارت ورزش وجوانان مسئولیت برگزاری جشنواره ها بر عهده فدراسیون سوارکاری ج.ا.ا. و یا هیأتهای استانی و شهرستانی می باشد فلذا شرکت اسبها و سوارکاران در فعالیتهای ورزشی فاقد مجوز از فدراسیون سوارکاری سبب جلوگیری از شرکت آنها در مسابقات رسمی ملی و بین المللی فدراسیون سوارکاری خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی هیات سوارکاری استان مرکزی ، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و هیات همراه از مجموعه سوارکاری شهرداری مهاجران دیدن فرمودند.
در این بازدید که با حضور ریاست محترم هیات سوارکاری استان و شهردار محترم شهر مهاجران همراه بود ، پیرامون مسائل مرتبط با آموزش سوارکاران و همکاری های بیشتر بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

با اعلام رئيس فدراسيون بين‌المللی اسب‌دوانی عضویت سوارکاری ایران در فدراسیون جهانی تایید شد.

 


به گزارش روابط عمومی هیات سوارکاری استان مرکزی ، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان با مشارکت هیات سوارکاری استان با هدف بالا بردن سطح علمی و مدیریتی مراکز پرورش اسب ، تامین نیروی کار ماهر ، شناخت نژاد ها ، حفظ و تکثیر آنها اقدام به برگزاری دوره مذکور ویژه پرورش دهندگان ، سوارکاران و علاقه مندان این حوزه کرده است.
سید نواب نجفی زاده دبیر هیات سوارکاری استان در این خصوص افزود:

ارشیا نجفی نیا نوجوان زنجانی که با شرکت در مسابقات‌ مختلف توانسته بود سهمیه المپیک جوانان را درماده پرش با اسب کشف کند، در مسابقات تیمی المپیک در تیم استراسیا شرکت کرد.

کارشناسان فدراسیون جهانی سوارکاری ارشیا نجفی نیا را بعنوان سه سوارکار برتر و تاثیرگذار رویداد سوارکاری سومین دوره بازی های المپیک جوانان آرژانتین انتخاب کردند.

در ادامه مسابقات سوارکاری رقابت های المپیک جوانان 2018 آرژانتین، تنها ملی پوش سوارکار ایران امروز و فردا، با تیم هایی متشکل از استرالیا، قطر، امارات، نیوزلند رقابت می کند.

مسابقات بریدرز کاپ امسال 11 و 12 آبان ماه در پیست چرچیل داونز آمریکا برگزار خواهد شد

منبع:هیئت سوارکاری استان تهران 


سهیلا سهی تنها بانوی سوارکار ایرانی به فینال انفرادی رشته درساژ بازیهای آسیایی جاکارتا راه یافت.

خانم سهیلا سهی امروز دوشنبه توانست با کسب امتیاز لازم در مسابقات درساژ جهت شرکت در فینال انفرادی بازیهای آسیایی جاکارتا انتخاب شود
مسابقات نهایی روزهای۲۱ و ۲۳ اگوست برابر با سه شنبه و نهایتا مسابقه بعدی پنجشنبه هفته جاری برگزار می شود.

صفحه1 از9

آخرین‌پست‌های ایران هورسی در اینستاگرام؛ ما را دنبال کنید: